SVETOVNI DAN ZEMLJE – 22. APRIL

Svetovni dan Zemlje, 22. april, letos praznuje 50 let. Na ta dan leta 1970 je na milijone ljudi odšlo na ulice in začelo protestirati proti takrat 150-letnemu vplivu industrijskega razvoja na naš planet.

Prizadevanja za ohranjanje planeta in naravnih virov so po petdesetih  letih še aktualnejša, saj so podnebni ukrepi glavna tema letošnjega dneva Zemlje.

Nekaj novejših podatkov o izpustih toplogrednih plinov je zbral Statistični urad RS. Več na https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/8768

Praznik Zemlje bi moral biti praznik vsakega, ki živi, ki diha, ki hodi, ki ljubi naravo in jo spoštuje.

Tako nas svetovni dan Zemlje, ki ga praznujemo 22. aprila, opominja, da si moramo VSI vsak dan prizadevati za trajnostno naravnan razvoj, za zdravo okolje, za okoljsko in podnebno ravnanje, bolj prijazno planetu.